Notice: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' in /home/emreay/domains/emreay.com.tr/public_html/wp-content/themes/writing/functions.php on line 73
Nvıdıa’nın RTX Kartları Oyun Dizüstü Bilgisayarlara Muazzam Güç Katıyor – Emre AY

Nvıdıa’nın RTX Kartları Oyun Dizüstü Bilgisayarlara Muazzam Güç Katıyor

Geçtiğimiz yılın sonunda Nvidia, masaüstleri için yeni RTX ekran kartlarını piyasaya sundu, daha fazla güç, yeni ışık efektleri özellikleri ve yüksek fiyat etiketleri sergiledi. Yarım aydan kısa bir süre sonra, ilk mobil RTX ekran kartları, MSI GS75 Stealth gibi dizüstü bilgisayarlara geliyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, mobil seçenekler umduğunuz kadar kesilmiş ve kurutulmuş değildir. Aslında, dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış beş farklı RTX kartı var: 2060, 2070, 2080 ve 2070 ve 2080’in düşük güçlü Max Q varyantları. (Şu anda, RTX mobil kartlarının Ti versiyonları yok. , ancak bu gelecekte daha da karmaşık olabilir, bu daha da karmaşık hale gelebilir.) Bu, bir sonraki oyun dizüstü bilgisayarınızı seçmenizi zorlaştırabilir.

Bir RTX mobil GPU’nun gerçek dünyadaki oyun performansına ve MSI GS75 gibi testlere göre nasıl performans gösterdiğine bakmadan önce, Nvidia’nın şu anki ve en son nesil grafik kartları olan Max arasındaki farkların ne olduğunu bilmemiz gerekiyor. Q sürümleri ve masaüstü GPU’ları.

Nvidia’nın Pascal (GTX 10 serisi) ve Turing (RTX serisi) arasındaki temel fark, ikinci jenerasyonun RT ve Tensor çekirdeklere sahip olması, ışın izleme (gerçekçi ışıklandırma ve yansımalar) ve DLSS işlemesi (anti- için derin sinir ağı gibi) özelliklere olanak sağlamasıdır. takma ve görüntü kalitesini iyileştirme) dünyayı oyun içinde daha gerçekçi olarak göstermesi. Nvidia’nın son nesil GTX kartları, bu özellikleri kullanmak için mikro mimariye sahip değil. Makinenizin gelecekteki oyunlara ayak uydurabildiğinden ve aynı zamanda en yeni göz şekerini gösterebildiğinden emin olmak istiyorsanız, RTX serisi GPU tek seçeneğinizdir. Bunu RTX masaüstü serisi incelememizde ilk elden gördük.

Senior Web Developer Front End Development / Back End Development

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Footer