Yükleniyor..

 

YaşamBahçelievler Pilates Salonu, FizyoPower!

1 Ocak 20180
http://emreay.com.tr/wp-content/uploads/2018/01/Pilates-Shape-1-1024x536.jpg

Pilates egzersizleri omurganın daha sağlıklı olmasını, vücudun doğru pozisyonda duruş alışkanlığını kazanmasını sağlar. Pilatesin en önemli özelliği tüm vücudu esneterek omurların arasını açmasıdır.

Omurganın düzgün kullanılmadığı, vücut dengesinin bozuk olduğu bir duruş bozuklukları, yanlış oturuş pozisyonlarında uzun süre kalınması yada bu pozisyonlarda sürekli olarak tekrarlanan hareketler; kaslarda gerilme, yorgunluk ve stres, ağrılı kas spazmlarına yol açıyor. Sonucunda kişilerde sırt ve boyun ağrıları şikâyetleri ortaya çıkıyor. Rehabilitasyon, vücudun kaybettiği yada eksik fonksiyonların yeniden kazandırılması olarak tanımlanabilir. rehabilitasyonda, hastalık ya da yaralanma sonucu vücut işlevlerinden bir kısmını kaybetmiş olan kişinin, mevcut kapasitesini en iyi şekilde kullanarak, vücut işlevlerini en üst düzeyde yapabilir hale getirilmesi amaçlanır.

FizyoPower Bahçelievler Pilates Salonunda, Pilates metodunu diğer egzersiz yöntemlerinden ayıran en önemli faktör rehabilite alandaki efektifliğidir. Pilates egzersizlerinde vücuttaki hangi kas grubunu çalıştırırsanız çalıştırın, önemli olan omurganın çevresindeki kasları o egzersiz esnasında eşit ve dengeli çalıştırmayı birinci kural olarak görmesidir. Yani tüm egzersizler omurga odaklıdır. Stüdyolarımızda, özellikle omurga sağlığı üzerine egzersizler verilmekte olup: sağlıklı bir omurgaya sahip olmak için gerekli olan mobilizasyon ve omurga güçlenmesi üzerine önem verilmektedir. Tüm eğitmenlerimiz omurga üzerinde meydana gelen dejenerasyonlar üzerine tam donanımlı olarak eğitimli ve bu problemlerin giderilmesi konusunda yüksek tecrübeye sahiptir. Pilates duruş bozukluklarının tedavisinde, esneklik kazanmada ve denge gelişiminde, sakatlık rehabilitasyonunda etkili olarak kullanılabilmektedir.

FizyoPower Bahçelievler Şubesi Mekan fotoğrafları aşağıdaki gibidir,

FizyoPower her geçen gün büyüyen kadrosu ile bahçelievlerde yeni bir sağlık merkezi açmıştır. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Web Site: http://www.fizyopower.com
Adres: Adnan Kahveci Blv. Yayla Durağı No: 99 Bahçelievler / İstanbul
Telefon : 0 (212) 441 88 53

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *