Autonics Encoder


Asansör Regülatör Sistemine Entegre Edilmiş Enkoder
Asansör Regülatör Sistemine Entegre Edilmiş Enkoder

Öncelikle encoder nedir, ne iş yapar ve nasıl çalışır biraz bundan bahsedeceğim. Encoder bir çok farklı anlamı olması yanısıra genel olarak endüstri alanında kullanılan bir terimdir. Yapısı bakımından insancıl olayları algılama binevi sensör görevi gören cihazlara verilen isimdir. Kullanım alanları yapısı ve çalışma prensibleri ile çok farklı kategorilerde inceleyebileceğimiz Autonics Encoderleri detaylı bir şekilde anlatacağım. Örneklerle açıklayacak olursak mesela, bir asansör sisteminde asansör kabinin konumunu standart kontak sensörler ile ölçebiliriz. Biraz daha profesyonel bir asansör sistemi yapmak istersek konum bilgisini milimetrik almak isteyeceğiz. Bu bilgi sayesinde daha kusursuz ve konforlu bir asansör seyahati elde ederiz.

Autonics Encoder Asansör Uygulaması
Autonics Encoder Asansör Uygulaması

Varolan asansör sisteminde kabini kaldıran regülatör (motor) sistemine entegre edilen encoder sayesinde kabin konumunu algılayabiliriz. Encoder yapı olarak sabit mesafe ölçümü yapabilmektedir. Yani sabitlenmiş bir enkoder dönen regülatör çarkının kaç tur döndüğünü hesaplayarak başlangıç noktası ile arasındaki mesafeyi çıkış vermektedir. Bu çıkış bilgisini entegre yazılım ve donanımlar ile işleyerek tam olarak detaylı bir şekilde konum bilgisini teyit edebiliriz.

Bu sayede asansör kat durağına yaklaştığında yavaşça yavaşlamasını ve diğer sistemleri tetiklemesini sağlayabiliriz. Bunu standart endüktif sensörler ilede yapabilirz. Asıl amacımız ise daha ekonomik ve daha profesyonel bir sistem ortaya çıkarmaktır.

Asansör Regülatör Sistemine Entegre Edilmiş Enkoder
Asansör Regülatör Sistemine Entegre Edilmiş Enkoder

Asansör regülatör sisteminde kullanabildiğimiz autonics encoderleri aşağıdaki resimde bulunduğu gibi yine asansör sisteminde bulunan kat kapılarında da açıklık kapalılık işlemlerinde daha çok profesyonellik için kullanabiliriz. Autonics encoder hakkında detaylı bilgi ve satın alma işlemleriniz için Elektronik ve Otomasyon Market, www.elektroshop.com.tr web sitesinden faydalanabilirsiniz.

 

Autonics Encoder Autonics Encoder

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
1
WTF

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Autonics Encoder

log in

Don't have an account?
sign up

reset password

Back to
log in

sign up

Captcha!
Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format